STREFA PRACOWNIKA

Zarządzanie jest to sztuka kierowania ludzką aktywnością.

J. Paul Getty

AKTUALNOŚCI

CENTRUM JAKOŚCI BADAŃ NAUKOWYCH KNOWBASE

KNOWBASE zostało powołane w celu wspierania pracowników Wydziału Zarządzania w zakresie osiągania coraz lepszych wyników w realizacji procesów badawczo-naukowych i publikacyjnych. KNOWBASE będzie wspierać pracowników Wydziału Zarządzania w zakresie publikowania, dostępu i wykorzystania baz danych oraz wsparcia dla badań naukowych.

AKTUALNIE REALIZOWANE PROJEKTY NAUKOWO-BADAWCZE

Okres realizacji: 01.12.2022- 30.11.2026

Kierownik projektu: dr Anna Wronka

Cele projektu to:  wsparcie transformacji organizacji edukacyjnych przy użyciu podejścia Whole Institution Approach (WIA) w kierunku zasad zrównoważonego rozwoju w trzech kluczowych aspektach: społecznym, edukacyjnym i organizacyjnym. 

 

Okres realizacji: 02.10.2023 – 01.10.2027

Kierownik projektu: dr hab. Marek Matejun, prof. UŁ

Cele projektu:

Celem projektu jest opracowanie zintegrowanego modelu mediatorów pośredniczących w oddziaływaniu zielonego zarządzania zasobami ludzkimi na wyniki środowiskowe na określonych poziomach: indywidualnym, zespołowym, organizacyjnym i międzyorganizacyjnym (IZOM) oraz jego operacjonalizacja i weryfikacja empiryczna na podstawie badań ilościowych i jakościowych przeprowadzonych na próbie firm z wybranych krajów UE.

 

Okres realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2025

Kierownik projektu: dr hab. T. Bartosz Kalinowski, prof. UŁ

Cele projektu:

Projekt ma na celu poprawę edukacji w zakresie sztucznej inteligencji poprzez promowanie etycznego i stosowanego wykorzystania sztucznej inteligencji, koncentrując się na studentach biznesu i zarządzania na poziomie uniwersyteckim. AI LEADERS ma uczyć zarówno zasad etycznych, jak i praktycznych zastosowań AI i przedsiębiorczości. Ważnym zadaniem projektu jest przygotowanie przyszłych liderów biznesu do opracowywania i stosowania rozwiązań AI zgodnych z europejskimi wartościami i wytycznymi etycznymi.
wartościami i wytycznymi etycznymi.

Okres realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2026

Kierownik projektu: dr hab. T. Bartosz Kalinowski, prof. UŁ

Cele projektu:

Celem projektu RiHEI jest przekształcenie gruzińskiego ekosystemu szkolnictwa wyższego w siłę napędową zrównoważonego i odpowiedzialnego (społecznie, środowiskowo) wzrostu przedsiębiorczości i tworzenia miejsc pracy poprzez inwestowanie w zdolności młodzieży i lepsze łączenie edukacji, badań i innowacji z potrzebami sektora prywatnego. Zostanie to osiągnięte poprzez umieszczenie instytucji szkolnictwa wyższego jako "zaangażowanych" podmiotów transformacyjnych w ekosystemie gospodarczym kraju (poprzez odpowiedzialną koprodukcję innowacji opartą na poczwórnej helisie i publiczno-prywatne inwestycje), ułatwianie przedsiębiorczości młodzieży, zwiększanie umiejętności STEAM i wyzwalanie rozwoju ekosystemu (synergie klastrów), który w pełni integruje wrażliwe społeczności, a także obszary oddalone i wiejskie. 

Okres realizacji: 01.09.2023 – 28.02.2026

Kierownik projektu: dr hab. T. Bartosz Kalinowski, prof. UŁ

Cele projektu:

SHIFT ma na celu zwiększenie zdolności instytucji szkolnictwa wyższego do przyczyniania się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju poprzez ocenę i wdrażanie strategii i polityk ESG za pośrednictwem platformy ESG Impact Index. Dodatkowo ma wyposażyć studentów, nauczycieli akademickich, badaczy i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego w niezbędne umiejętności i wiedzę do wdrażania i monitorowania praktyk ESG oraz wzmacniania współpracy międzynarodowej poprzez ułatwianie wymiany najlepszych praktyk i wiedzy między jednostkami.

Okres realizacji: 06.07.2024- 06.07.2027

Kierownik projektu: dr hab. Ewelina Zarzycka, prof. UŁ

Celem projektu jest ocena zrównoważonego wpływu europejskich przedsiębiorstw w kontekście zachodzących zmian w regulacjach dotyczących raportowania w tym zakresie. W ramach projektu zostaną zbadane aspekty związane z raportowaniem zrównoważonego wpływu przedsiębiorstw, wynikające z wdrożenia Taksonomii UE i zapewnienia wiarygodności dostarczanych informacji poprzez ich atestację.

Okres realizacji: 01.09.2024- 28.02.2027

Kierownik projektu: dr hab. T. Bartosz Kalinowski, prof. UŁ

Celem projektu jest odpowiedzieć na potrzeby w zakresie kształcenia w obszarze „deep-tech”, które są obecnie jednym z priorytetów EU (Celem inicjatywy Deep Tech Talent Initiative jest wyszkolenie co najmniej 1 miliona talentów z dziedziny głębokich technologii do 2025 roku poprzez ogólnoeuropejskie programy rozwoju talentów i umiejętności).

Okres realizacji: 01.11.2024- 31.12.2026

Kierownik projektu: dr hab. T. Bartosz Kalinowski, prof. UŁ

Celem projektu jest poprawa jakości nauczania w instytucjach szkolnictwa wyższego (HEI) i zwiększenie skuteczność uczenia się studentów poprzez włączania oceny koleżeńskiej (PA) do praktyk dydaktycznych i praktyki nauczania. PA w szkolnictwie wyższym jest istotnym narzędziem, które przekształca tradycyjną dynamikę wykładowca-student w podejście oparte na współpracy, interakcji i koncentracji na studencie i jego doświadczeniu edukacyjnym. Jest to działanie sprzyjające krytycznemu myśleniu, rozwijające umiejętność współpracy i aktywne uczenie się.

Centrum Rozwoju Dydaktyki

Podstawowym zadaniem Centrum jest wspieranie pracowników Wydziału Zarządzania UŁ w trzech obszarach: dydaktyki, narzędzi i zasobów dydaktycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także szkoleniami i narzędziami dostępnymi do wykorzystania.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ