Prof. Levent Kandiller, prof. Agnieszka Kurczewska i prof. Tomasz Bartosz Kalinowski.
Szef projektu dr hab. Tomasz Bartosz Kalinowski, prof. UŁ, z Katedry Logistyki WZ UŁ wraz z prof. Agnieszką Kurczewską, prorektor UŁ ds. współpracy z otoczeniem i prof. Levent Kandillerem (prorektorem Yaşar University w Turcji prezentowali wyniki projektu RiEcoLab oraz dyskutowali o tym, jak zaangażować członków najwyższego kierownictwa uczelni w sukces realizowanych projektów. To zaangażowanie jest bowiem kluczowe dla wyników projektu, trwałości jego efektów i przeniesienia opracowanych rozwiązań na wyższy - strategiczny poziom.
Kierowany przeze mnie projekt liderski to jeden z blisko siedemdziesięciu projektów finansowanych w ramach prestiżowego pilotażowego w UE programu HEI EIT Inititaive, który wspiera uczelnie w budowaniu potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczego. Jednostki naukowe biorące udział w programie mają stać się motorem ekosystemu innowacyjnego w UE do roku 2027
– mówi prof. Tomasz Bartosz Kalinowski z Katedry Logistyki WZ UŁ, kierownik Centrum Jakości Badań Naukowych KNOWBASE.
Podczas warsztatów w Pradze członkowie zespołu RiEcoLab debatowali również o tzw. „głębokich technologiach” jako nowatorskim podejściu do innowacji. Innowacje typu deep tech są konieczne, aby przyspieszyć zieloną i cyfrową transformację, stawiając czoła najpilniejszym globalnym wyzwaniom, takim jak zmiana klimatu, zrównoważona energia czy zdrowie. Więcej na temat Deep Tech Talent Initiative by EIT.
Zespół główny RiEcoLab na WZ UŁ (główny, bo finalnie zaangażowanych jest więcej osób) stanowią: dr Magdalena Wiśniewska, dr Małgorzata Żak-Skwierczyńska, mgr Izabella Szudrowicz, mgr Daria Zawalska, dr hab. Paweł Głodek, prof. UŁ.
Materiał: prof. Tomasz Bartosz Kalinowski, WZ UŁ
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ