AKTY PRAWNE

ETAPY POSTĘPOWANIA HABILITACYJNEGO

1. Złożenie wniosku (załącznik nr 9), za pośrednictwem Rady Doskonałości Naukowej, do podmiotu habilitującego.
 
2. Do wniosku należy dołączyć:

  • odpis lub kserokopię dyplomu potwierdzającego posiadanie stopnia doktora (poświadczoną za zgodność z oryginałem przez podmiot wydający dyplom);
  • autoreferat przedstawiający opis dorobku i osiągnięć naukowych w języku polskim i języku angielskim;
  • kwestionariusz osobowy (załącznik nr 6);
  • oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO (załącznik nr 11).

 
3. W przypadku, gdy osiągnięciem naukowym jest samodzielna i wyodrębniona część pracy zbiorowej, do wniosku załącza się:

  • oświadczenia wszystkich jej współautorów określające indywidualny wkład każdego z nich w jej powstanie.
  • w przypadku, gdy praca zbiorowa ma więcej niż pięciu współautorów, należy załączyć oświadczenie określające jego indywidualny wkład w powstanie tej pracy oraz oświadczenia co najmniej czterech pozostałych współautorów. Wzór oświadczenia stanowi - załącznik nr 2.

1. RDN dokonuje oceny formalnej wniosku, następnie przekazuje go (w terminie 4 tygodni od dnia jego otrzymania) podmiotowi habilitującemu.
 
2. Podmiot habilitujący, w terminie 4 tygodni od dnia otrzymania wniosku, może nie wyrazić zgody na przeprowadzenie postępowania w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego i zwrócić wniosek do RDN.
 
3. W terminie 12 tygodni od dnia otrzymania wniosku RDN wyznacza 4 członków Komisji habilitacyjnej, w tym przewodniczącego i 3 recenzentów.
 
4. Podmiot habilitujący, w terminie 6 tygodni od dnia otrzymania informacji o członkach komisji habilitacyjnej wyznaczonych przez RDN, powołuje Komisję habilitacyjną. Komisja składa się z:

  • 4 członków wyznaczonych przez RDN,
  • 2 członków posiadających stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora, zatrudnionych w podmiocie habilitującym, w tym sekretarza,
  • recenzenta posiadającego stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora oraz aktualny dorobek naukowy lub artystyczny i uznaną renomę, w tym międzynarodową, niebędącego pracownikiem podmiotu habilitującego.
     

5. Recenzenci, w terminie 8 tygodni od dnia doręczenia im wniosku, oceniają, czy osiągnięcia naukowe osoby ubiegającej się o stopień doktora habilitowanego stanowią znaczny wkład autora w rozwój określonej dyscypliny naukowej i przygotowują recenzje.
 
6. Komisja habilitacyjna przeprowadza kolokwium habilitacyjne o charakterze publicznym w zakresie osiągnięć naukowych osoby ubiegającej się o stopień doktora habilitowanego. Podczas kolokwium habilitacyjnego osoba ubiegająca się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego

  • odpowiada na pytania zadawane przez członków komisji habilitacyjnej oraz inne osoby obecne podczas posiedzenia
  • wygłasza wykład habilitacyjny dotyczący posiadanych osiągnięć naukowych

7. Komisja habilitacyjna, w terminie 6 tygodni od dnia otrzymania recenzji, przekazuje Komisji UŁ ds. stopni naukowych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości uchwałę zawierającą opinię w sprawie nadania stopnia  doktora habilitowanego wraz z uzasadnieniem i dokumentacją postępowania.

1. Komisja UŁ ds. stopni naukowych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, w ciągu miesiąca od otrzymania opinii od Komisji Habilitacyjnej, podejmuje decyzję o nadaniu lub  odmowie nadania stopnia doktora habilitowanego.

1. Osoba, która uzyskała stopień doktora habilitowanego zobowiązana jest, w ciągu tygodnia od daty nadania stopnia, dostarczyć do Działu Nauki i Studiów Doktoranckich:

  • ksero dowodu wpłaty za wydanie oryginału dyplomu doktora wraz z odpisem w języku polskim (60 zł - za odpis w języku polskim) lub wydrukowane potwierdzenie z Internetu o dokonaniu wpłaty na nr konta Uniwersytetu Łódzkiego

    Pekao S.A. II/O Łódź 86 1240 3028 1111 0000 2822 2488 z dopiskiem - opłata za dyplom doktora - Wydział Zarządzania UŁ  
     
  • w ciągu miesiąca dostarczyć:
    • wydrukowaną i podpisaną SYNABĘ.
  • w ciągu miesiąca wysłać za pomocą poczty elektronicznej:

 
Program do wypełnienia SYNABY znajduje się na stronie www.opi.org.pl: https://nauka-polska.pl/