WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO JUŻ PO RAZ PIĄTY REPREZENTOWAŁ ŁÓDZKIE ŚRODOWISKO AKADEMICKIE NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU CYFRYZACJI DIGITAL FESTIVAL.
W ramach Digital Festival 2023 na Wydziale Zarządzania odbył się panel dyskusyjny "Technowzmocnienie dla HR. Nowe technologie w zarządzaniu zasobami ludzkimi". Był on doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji i podzielenia się swoim punktem widzenia. Gorąca dyskusja, liczne pytania ze strony uczestników i najnowsze wyniki badań zachęcają do kontynuacji tematu. Wydarzenie dostępne jest w formie video na kanale YouTube.
O wydarzeniu:
Nowe technologie dynamicznie wkraczają do działów HR większości organizacji. Nie są to już tylko arkusze kalkulacyjne wymagające od pracowników wykonywania rutynowej i powtarzalnej pracy, ale technologie wspierające proces wyboru pracowników z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, ich efektywnego rozwoju i budowania dobrostanu psychicznego. Jednocześnie rewolucja cyfrowa i rozwój koncepcji organizacji 4.0 stawia przed ekspertami od HR liczne pytania:
- Czy robot może stać się coachem?
- Czy praca pomiędzy mentorem/mentorką a mentee może być wsparta technologicznie?
- Czy sztuczna inteligencja może pomóc nam skuteczniej wybierać nowych pracowników?
Podczas panelu eksperci odpowiadali na wszystkie z powyższych pytań. Uczestnicy i uczestniczki zostali zapoznani z najnowszymi pomysłami na technologiczne wzmocnienie HRu z perspektywy selekcji, coachingu i mentoringu. Spotkanie z zaproszonymi gośćmi było idealną okazją do prezentacji autorskich rozwiązań start-upowych, wymiany doświadczeń i odkrycia mocy technologii w zarządzaniu zasobami ludzkimi.
Po panelu odbyła się długa sesja networkingowa.
Gospodarz panelu:
dr Artur Modliński
Jestem doktorem nauk o zarządzaniu i jakości, poszukiwaczem nieoczywistych wzorów, badaczem technologii. Na co dzień kieruję Centrum Badawczym CAICR na Wydziale Zarządzania UŁ oraz współpracuję z laboratoriami technologicznymi w Portugalii, Włoszech i Łotwie. Eksploruję biznes, aby dostrzec to, co nieodkryte i nieopisane, budując mosty pomiędzy nauką i biznesem. Wspieram firmy w robieniu rzetelnych i wiarygodnych badań rynkowych. Jestem autorem ponad 50 publikacji naukowych, realizowałem projekty naukowe i komercyjne finansowane z NCN, NCBiR i Komisji Europejskiej. Odkryłem i opisałem techno-empowerment, technoizację, konformizm algorytmiczny, dostrzegłem remanualizację i nowy typ konfliktu pomiędzy maszyną i człowiekiem. Teraz w roli trenera i doradcy podpowiadam organizacjom, jak sobie z nimi radzić.
Zaproszeni goście:
Małgorzata Jakubicz
Jestem liderką z ponad 15-letnim doświadczeniem w firmach o zasięgu lokalnym i globalnym. Pracowałam między innymi w firmach Unilin Flooring BVBA (MOHAWK), DECORA S.A., IKEA. W tej ostatniej stworzyłam i wdrożyłam program rozwoju liderów w dobie transformacji na poziomie kraju. Od 2018 jestem coachem i trenerką przywództwa. Do tej pory przeprowadziłam ponad 2000 sesji coachingowych indywidualnych i zespołowych oraz ponad 1000 godzin szkoleniowych z obszaru przywództwa. Współpracowałam między innymi z firmami Johnson&Johnson, AMAZON, BNP PARIBAS, GEBERIT, LOT, DACHSER, MASPEX, HESTIA, LIDL i inne. W 2022 roku rozpoczęłam współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego, AGH oraz SGH jako wykładowczyni w obszarze przywództwa, w tym przywództwa w dobie transformacji cyfrowej. W 2020 roku ukazała się moja pierwsza książka ‘Lider w trampkach, czyli jak być przywódcą w zgodzie ze sobą’. Prowadzę także grupę wpływu Przywództwo Przyszłości w ramach Trend House. Jestem ekspertką w kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bliżej Siebie”, która jest dedykowana zdrowiu psychicznemu i empatii w pracy oraz europejskiej kampanii informacyjnej "Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym". Moją misją jest reprezentowanie i promowanie przywództwa służebnego.
Sławomir Jędrzejczak
Cześć, jestem Sławek i od dziesięciu lat jestem związany z branżą retail w międzynarodowych organizacjach. Specjalizuję się w obszarze sprzedaży, HR oraz rozwoju zasobów ludzkich. Prowadziłem procesy rekrutacyjne zarówno na polskim, jak i skandynawskim rynku. Od czterech lat zajmuję się rekrutacją zewnętrzną, wspierając klientów w obszarach e-commerce i retail w regionie EMEA. W HRK rekrutuję wysoko wykwalifikowanych specjalistów, managerów oraz kadrę zarządzającą wyższego szczebla. Ponadto jako asesor uczestniczę w procesach Assessment Center (AC/DC).
Anna Musiał
Buduję strategię, zarządzam i skaluję - tak trzema słowami mogę opisać moją misję, którą spełniam w sektorze MŚP. Jestem pasjonatką nowoczesnych technologii i innowacji. HR, sprzedaż, obsługa klienta, zarządzanie projektem i całą firmą stało się teraz nie tylko przyjemniejsze, ale i łatwiejsze dzięki automatyzacji i nowym technologiom. W swojej pracy testuję i wykorzystuję wiele ciekawych narzędzi, które później polecam swoim partnerom biznesowym.
Tomasz Sąsiadek
Mam na imię Tomek, od ponad 16 lat współpracuję z biznesem, dużymi i średnimi organizacjami w Polsce i za granicą. Moje dotychczasowe doświadczenie budowałem przede wszystkim w obszarze digital marketingu i reklamy online. Jako manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zróżnicowanymi i rozproszonymi zespołami na co dzień obserwowałem wyzwania współczesnego rynku pracy związane m.in. ze zwiększoną rotacją pracowników, pracą transakcyjną, zaburzonymi i często zanikającymi relacjami interpersonalnymi. Chcąc zaradzić tym problemom stworzyłem narzędzie - Mentiway, które umożliwia pełne wdrożenie i realizację programu mentoringowego w każdej organizacji. Poprzez gotowe do wdrożenia, mierzalne programy mentoringowe dostępne w naszej aplikacji, wspieramy organizacje w rozwoju pracowników, budowaniu relacji w zespołach, zmniejszaniu rotacji i rozwiązywaniu problemów z brakami kadrowymi.
Pełna fotorelacja dostępna na Flickr.