Kolejnym projektem edukacyjnym rekomendowanym przez Centrum Przedsiębiorczości jest projekt DIST realizowany w okresie IX 2015 – VIII 2018, w którym jednym z partnerów był Uniwersytet Łódzki. Projekt DIST sfinansowany został w ramach programu ERASMUS +, Działanie Kluczowe 2 “Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk” Działanie “Strategiczne partnerstwo”.

Projekt DIST ma na celu promowanie poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości (SIE) poprzez zwiększenie nauczania przedsiębiorczości oraz upowszechnienie szkoleń opartych na metodologii opowiadania.

Projekt DIST promuje innowacyjne wykorzystanie narracji cyfrowej w celu:

A. szerzenia poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości wśród osób bezrobotnych,
B. wspierania aspirujących przedsiębiorców do zakładania działalności gospodarczej,
C.  wspierania przedsiębiorców w działaniach zmierzających do poprawy ich wydajności.

Z rezultatów projektu mogą korzystać następujące główne grupy docelowe:

1. osoby bezrobotne, potencjalni przedsiębiorcy, obecni przedsiębiorcy chcący zwiększyć swoje poczucie inicjatywy i przedsiębiorczości,
  2. trenerzy szkolenia i doskonalenia zawodowego chcący doskonalić swoje umiejętności w generowaniu poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości wśród swoich uczniów,
  3. organizacje kształcenia i szkolenia zawodowego oraz organizacje wspierające obecnych oraz przyszłych przedsiębiorców: stowarzyszenia pracodawców, decydenci związani z przedsiębiorczością, naukowcy z tej dziedziny, itp.

Produkty intelektualne w postaci poradnika na temat wykorzystania wideo-historii biznesowych w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego, jak również e-szkolenia i szkolenia indywidualne dotyczące rozwoju przedsiębiorczości oraz e-szkolenia adresowane do trenerów dostępne są na stronie: http://www.distproject.eu/