To doskonała okazja, by absolwenci WZ UŁ powrócili po latach do Alma Mater, sprawdzili, co się zmieniło, spotkali się ze swoimi przyjaciółmi czy zamienili kilka słów z wykładowcą, którego najmilej wspominają.
W wydarzeniu wezmą udział studenci, absolwenci, przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego, instytucji partnerskich oraz firm.
Program:
- 15.00 – 15.15 – Wprowadzenie, prof. dr hab. Robert Kozielski
- 15.15 – 15.30 – „Szukaj... czyli refleksje absolwentki I rocznika Wydziału Zarządzania UŁ o tym, czego warto szukać w świecie, w którym można znaleźć chyba wszystko”, Magdalena Kotlarczyk
- 15.30 – 15.45 – „Walcząc o okaleczony świat”, Aleksandra K. Wiśniewska
- 15.45 – 16.30 – Pytania i moderacja dyskusji, prof. dr hab. Robert Kozielski
Spotkanie odbędzie się w Auli A na parterze. Obowiązuje rejestracja na spotkanie. Liczba miejsc ograniczona.
Obejrzyj transmisję
Prelegentki:
Magdalena Kotlarczyk - Country Director, Google Polska
Zawodową przygodę ze światem cyfrowej transformacji i technologicznych innowacji rozpoczęła w 2011 r. dołączając do zespołu Google Polska w Warszawie. W lipcu 2021 r. została szefową polskiego oddziału Google. Wcześniej przez blisko 13 lat w lokalnych i regionalnych rolach w Procter & Gamble z Warszawy, Londynu czy Genewy odpowiadała za brand management i planowanie komunikacji marketingowej szeregu kategorii FMCG. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów z zakresu psychologii zachowań konsumenckich na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także Executive Program na Singularity University. Od września 2021 roku zasiada w zarządzie polskiego oddziału International Advertising Association (IAA Polska). W marcu 2024 r. dołączyła do Rady Doradczej ABSL.
Aleksandra Wiśniewska - Łodzianka, polityczka, politolożka, absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego i London School of Economics and Political Science.
Ekspertka do spraw humanitarnych, szefowa misji niosących pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych. Zasiada w Sejmie z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Przed wejściem do polityki specjalizowała się w pomocy humanitarnej w sytuacjach kryzysowych spowodowanych wojną. Po ponownej inwazji Rosji kierowała ewakuacją ukraińskich sierocińców do Polski i pełniła funkcję szefowej misji INTERSOS na Ukrainie.
Pracując dla ONZ w Turcji i Jordanii opracowywała plan odpowiedzi humanitarnej na wojnę w Syrii. Podczas Bitwy o odbicie Mosulu z rąk ISIS w Iraku współzarządzała obozem dla 70 tys. osób przesiedlonych w wyniku walk. Od 2019 r. do 2021 r. Szefowa Misji Polskiej Akcji Humanitarnej na wojnie w Jemenie, prowadząca zespół odpowiadający na największą w historii epidemię cholery. Po wybuchu pandemii rozpoczęła pierwsze działania medyczne w 30-letniej historii PAH, zarządzając 7 klinikami w rejonach przyfrontowych i pomagając 200 tys. osób w potrzebie.
Jest laureatką nagrody "Green Hero" UN Global Compact Network Poland i Fundacji Green Festival za "niezłomność w działaniach na rzecz praw człowieka i klimatu”, nagrody KARSKI 2020 za odwagę cywilną i podejmowanie działań w duchu wartości Jana Karskiego oraz nagrody Forbes Polska „25 under 25′′ w kategorii Działalność Społeczna.