PROGRAM
Łącznie 234 godzin zajęć dydaktycznych.
Organizacja zajęć
Zajęcia na studiach podyplomowych w edycji roku akademickiego 2024/2025 odbywać się będą w formie mieszanej.
Studia trwają dwa semestry (od listopada do czerwca) i obejmują 234 godziny zajęć. Zajęcia odbywać się będą w systemie zjazdowym, w piątki (w formule on-line, za wyjątkiem pierwszego spotkania) w godzinach 16.00-19.30 i w soboty w godzinach 9.00-16.00 stacjonarnie na Wydziale Zarządzania UŁ.
Piątki - godz. 16.00 – 19.30 – zajęcia zdalne (z wyjątkiem pierwszego zjazdu)
Soboty - godz. 9.00-16.00 – zajęcia stacjonarne na Wydziale Zarządzania
Terminy zjazdów w semestrze zimowym:
8, 9 listopada
22, 23 listopada
29, 30 listopada
13, 14 grudnia
3, 4 stycznia
10, 11 stycznia
17, 18 stycznia
24, 25 stycznia
7, 8 lutego
Świadectwo ukończenia studiów
Po odbyciu zajęć przewidzianych programem studiów oraz uzyskaniu wszystkich wymaganych zaliczeń, słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych (z godłem państwowym).
Prowadzący zajęcia
Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez praktyków mających wieloletnie doświadczenie pracy w różnego typu instytucjach związanych z oświatą.
Wśród naszych wykładowców są m.in.:
- KRZYSZTOF DURNAŚ – pedagog, nauczyciel z 15 - letnim doświadczeniem kierowania szkołą. Trener rozwoju osobistego, coach, interwent kryzysowy, psychotraumatolg i terapeuta w nurcie TSR, konsultant badania odporności psychicznej MTQPlus. Współpracuje z UŁ, SWPS filia w Krakowie, AHNS w Radomiu, UNS filia w Świdnicy, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach pedagogicznych i studiach podyplomowych z zarządzania oświatą.
- AGATA PISZKO – prawnik, członek stowarzyszenia audytorów wewnętrznych IIA Polska. Ukończyła seminarium doktoranckie w zakresie nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i zarządzaniu oświatą na szczeblu samorządowym, autor wielu publikacji o tematyce oświatowej, w tym komentarza do ustawy - Prawo oświatowe i ustawy - Karta Nauczyciela. Prowadzi obsługę jednostek samorządu terytorialnego i szkół w zakresie prawa oświatowego, współpracuje z wydawnictwem Wolters Kluwer, Infor i Beck oraz kancelariami prawnymi. Prowadzi działalność doradczą i szkoleniową.
- MAŁGORZATA MICHALSKA - wieloletnia nauczycielka języka polskiego, od 2004 związana z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łodzi, najpierw jako egzaminator, a później starszy ekspert, koordynowała prace związane z opracowaniem zadań i zestawów egzaminacyjnych do egzaminów zewnętrznych. Od 2012 roku pełni funkcję kierownika Wydziału Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego. Organizuje i nadzoruje przebieg sesji egzaminacyjnej egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego i egzaminu eksternistycznego w województwie
ADRESACI STUDIÓW
Studia przeznaczone są dla osób zajmujących się problematyką oświatową w jednostkach samorządu terytorialnego, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, a także dla tych osób, które przygotowują się do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie. Świadectwo ukończenia studiów daje uprawnienia do zajmowania stanowisk kierowniczych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek. Słuchaczami studiów mogą być osoby, które mają ukończone studia wyższe licencjackie lub magisterskie.
REKRUTACJA
Wymagane dokumenty
- oryginał, odpis lub potwierdzona za zgodność z oryginałem przez UŁ kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia,
- wypełniony kwestionariusz osobowy,
- skierowanie z zakładu pracy, jeżeli będzie on finansował koszty studiów.
Opłaty
4800 PLN płatne w dwóch ratach, przed rozpoczęciem każdego semestru.
KONTAKT
Kierownik studiów:
Dr hab. Justyna Danielewicz, prof. UŁ
Katedra Zarządzania Miastem i Regionem
Łódź, ul. J. Matejki 22/26
tel. 42 635 62 89 lub 609 117 609
e-mail: justyna.danielewicz@uni.lodz.pl
Koordynator Studiów:
Aneta Żak
Centrum Rozwoju Biznesu, Wydział Zarządzania UŁ
90-237 Łódź, ul. Matejki 22/26, pok. 133
tel.: 601 080 326
e-mail: aneta.zak@uni.lodz.pl