W 2009 roku Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego świętował jubileusz 15-lecia istnienia.

Spotkanie z okazji 15-lecia Wydziału Zarządzania UŁ

WYDANIE DWÓCH KSIĄŻEK

Z tej okazji wydano dwie książki: "The role of management sciences in the knowledge-based economy" pod redakcją Macieja Urbaniaka oraz "Publikacje pracowników Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego w latach 2005-2008".

Okładka książki wydanej z okazji 15-lecia WZ

PANEL DYSKUSYJNY

Ważną częścią obchodów był panel dyskusyjny "Strategie zarządzania przedsiębiorstw w warunkach globalnego kryzysu gospodarczego" moderowany przez prof. Jana Jeżaka. Nad tą kwestią dyskutowali przedstawiciele kadry zarządzającej topowych przedsiębiorstw polskich i międzynarodowych:

• Jerzy Czubak (Prezes Amcor Europe Sp. z o.o.)​
  • Jacek Furman (Prezes Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.)​
  • Sylwester Szymalak (Prezes Organika Zakłady Chemiczne Organika S.A.)​
  • Marek Gajowniczek (Dyrektor generalny Ericpol Telecom Sp. z o.o.)​
  • Marek Składowski (Dyrektor PGE KWB Bełchatów S.A.)​
  • Krystian Bestry (Dyrektor Infosys BPO Poland Sp. z o.o.)​

PROGRAM ''15-STU WSPANIAŁYCH"

O Wydziale opowiadali również jego absolwenci, m.in. poprzez uczestnictwo w programie "15-stu Wspaniałych". Projekt stanowił jedną z imprez towarzyszących obchodom jubileuszu ​15-lecia Wydziału Zarządzania i kontynuowany był do końca 2009 roku. To cykl otwartych spotkań z wyjątkowymi i wybitnymi osobowościami, które gościły na Wydziale z autorskim wykładem kończącym się sesją pytań i dyskusją z uczestnikami.​

Spotkania zorganizowane w ramach projektu:

• „Polski sektor bankowy wobec światowego kryzysu bankowego” - Jerzy Pruski, Prezes Zarządu Banku PKO BP
  • „Światowy kryzys i jego wpływ ​na gospodarkę w Polsce” - Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku BZW BK
  • „Prawdy i mity na temat pracy w branży BPO” - Krystian Bestry, Dyrektor Infosys BPO ​Poland Sp. z o.o. ​
  • „Kobiety i władza”, „Kobiety w polityce” - Jolanta Kwaśniewska, żona prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego
  • "Polska w Unii Europejskiej" - Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, dr Jacek Saryusz-Wolski

Spotkanie z okazji 15-lecia WZ UŁ

Spotkanie z okazji 15-lecia WZ UŁ. Na zdjęciu Jolanta Kwaśniewska

Spotkanie z okazji 15-lecia WZ UŁ. Na zdjęciu dr Jacek Saryusz-Wolski

Spotkanie z okazji 15-lecia WZ UŁ. Na zdjęciu Jacek Saryusz-Wolski i prof. Ewa Walińska

Spotkanie z okazji 15-lecia WZ UŁ. Na zdjęciu Mateusz Morawiecki

Spotkanie z okazji 15-lecia WZ UŁ

SPACER WIRTUALNY

Podczas jubileuszu 15-lecia Wydziału zaprezentowano pierwszy spacer wirtualny.

Zrzut ekranowy prezentujący pierwszy spacer wirtualny Wydziału Zarządzania UŁ

KONKURS "WZ-KA OKIEM OBIEKTYWU"

Ogłoszono także laureatów najlepszego zdjęcia w konkursie „WZ-ka okiem obiektywu”. Zwycięzcą został Marcin Jędrusiński, II miejsce zajął Michał Jabłoński, III miejsce - Janusz Ratecki, a wyróżnienia otrzymali Łukasz Janisiewicz, Jakub Michalski, Łukasz Gorzeń, Honorata Grzelak i Ewa Gola.

Zdjęcie budynku WZ UŁ w zimie, laureat w konkursie „WZ-ka okiem obiektywu”

Zdjęcie kobiety trzymającej teczkę na tle budynku WZ UŁ, laureat w konkursie „WZ-ka okiem obiektywu”

zdjęcia w konkursie „WZ-ka okiem obiektywu”

WIELKA OLIMPIADA WYDZIAŁOWA

Był to również czas ogłoszenia wyników i podsumowania Wielkiej Olimpiady Wydziałowej, czyli turnieju piłki siatkowej, w której uczestniczyła społeczność Wydziału.

Zdjęcie z zakończenia turnieju siatkarskiego